Õige lõdvestumine

Savasana

Savasana

KORRALIK LÕDVESTUMINE- SAVASANA.

Korrektne Lõdvestus(Savasana)- Puhkus viiele meelele (nägemine, kuulmine, maitse, haistmine, kompimine). Puhastab meie meeli.

Selleks, et kogu süsteemi maha jahutada, on autol radiaator. Kui aga keha ja vaim on pidevalt ületöötanud, siis meie jõudlus kahaneb. Lõdvestumine on loomulik viis keha uuesti laadida.

Sul on sünnipärane õigus lõdvestumiseks!

Tegelikult on meile kõigile ette nähtud loomupärane lõdvestumine, nii vaimselt kui füüsiliselt.  Kahjuks aga on see teadmine kaotanud tähtsuse enamuse inimeste mõtteis. Elame keerulisel ajastul- rabelemine karjääri nimel, samal ajal hoolitsedes perekonna eest ja palju muid põhjuseid, mis põhjustavad inimestele pidevat stressi.  Ollakse pidevalt pinges, nii füüsiliselt kui vaimselt, tihtipeale isegi uneajal.

Energiakadu läbi pingete.

Ebavajalik pinge ei tekita meile vaid ebamugavusi, vaid ka hävitab meie energiat ehk elujõudu.  See on põhjuseks paljudele ebatavalistele haigustele ja väsimusele. Migreen, pinges kael või valutavad liigesed on vähesed paljudest näidetest. Olles enamiku ajast teadmatuna, kulutame palju energiat lihaste pingesolekuks. Ilma korraliku lõdvestuseta, keha ja meel on ülekoormatud ja ei toimi korrapäraselt.

Lõdvestu korralikult!

Keha ja vaim kogevad sügavama tasandi lõdvestumist, kui me kulutame minimaalselt või ei kuluta üldse, oma energiat.  See on kõige loomulikum viis lõdvestumiseks.  Nii nagu iga tegevus- teadlik või siis alateadlik- nõuab meilt energiat, seega korralik lõdvestumine on äärmiselt oluline. Täiuslik lõdvestumine sisaldab 3 osa: füüsilist, vaimset ja hingelist lõdvestumist. Kui me oleme omandanud oskuse korralikult lõdvestuda, siis on meie päralt hea tervis, vitaalsus ja sisemine rahu.

 Füüsiline lõdvestumine.

Ära raiska oma energiat!

Samal ajal, kui paljud spordialad tõstavad meie organismi energiataset, ei taasta nad tegelikult meie energiavarusid. Kogu saavutatud energia kulutatakse musklite pidevale pingele, isegi nn. puhkehetkel. Paljud nimesed on  päevad-ööd pinges musklitega, mis tähendab seda, et nad kaotavad energiat ööpäevaringselt.

Lae oma energiat jooga asenditega.

Jooga asendid ja viimane põhjalik lõdvestus-SAVASANA( otsetõlkes: laibaasend)- on väga efektiivsed tehnikad , et lõdvestada lihaseid kogu kehas. Inimesed, kes praktiseerivad jooga asendeid regulaarselt, vajavad vähem und ja nad on paremini väljapuhanud. Isegi magama minnes, uinuvad nad kiiremini sügavasse unne, mis varustab energiaga keha ja vaimu paremini, kui rahutu uni ja unenägude nägemine, sest  nende käigus just kaotatakse energiat.

 Vaimne lõdvestumine.

Lõdvestu igapäevaselt…

Vaim, mis on üleujutatud meeleliste muljetega, on selgelt ülekoormatud ja väsib kergelt. Muide, muretsemine hävitab rohkem energiat kui füüsiline pinge. Vaimne väsimus tekitab ka füüsilist väsimust. Sellepärast  ei peakski igapäevane lõdvestumine tunduma kui mingi luksus, vaid vajadus tunda end tervete ja toimekatena.

…ja hinga endast välja pinged!

Kui tunned, et su vaim on pinges, võta mõni minut, et hingata aeglaselt ja regulaarselt ja jälgi hoolikalt oma hingamist. Jooga hingamistehnkad on väga efektiivsed, et saada teadlikuks oma hingamisest loomulikul teel. Rütmiline sügav hingamine lõdvestab vaimselt ja füüsiliselt.

Hingeline lõdvestumine.

Võti on meis endis.

Täielikku vaimset ja füüsilist lõdvestumist saab vaid kogeda, minnes sügavale endasse ja ühendudes Kõrgema Jõuga. Seni, kuni me jätkame eneste identifitseermist vaid oma keha ja vaimuga, jääme me tundma end üksildastena siin maailmas. Sedasorti mõtlemine põhjustab ka paratamatult stressi ja muretsemist tuleviku pärast. Läbi hingelise lõdvestumise aga jõuad äratundmiseni, et kogu see õnnetunne tuleb meie endi seest.  Jooga lõdvestumise tehnikad aitavad meil saavutada seda sisemist ühtsustunnet ja eemaldada takistused, mis eraldavad meid meie endi tõelisest Olemusest ja samuti teistest inimestest.

Stressiga toimetulemine läbi Jooga.

Stress kui positiivne väljakutse.

Sellised tugevad emotsioonid nagu viha ja hirm, on peamised stressi esilekutsujad. Jooga asendid ja lõdvestumise tehnikad aitavad toime tulla negatiivsete tulemustega, mida põhjustasid just needsamad emotsioonid, parandades organismis hormoonide tasakaalu, näiteks adrenaliini tasandil. Lõdvestumise tehnikad harmoniseerivad meie meelte taju nii, et me  ei reageeriks kohe üle, kui meid ründavad sellised emotsioonid nagu viha ja hirm.

Vaimne lõdvestumine loob meis positiivset  mittekiindumust meie elus leiduvate objektide ja olukordade suhtes. See hoiab meist eemale impulsiivse käitumise ja ärritumise.

Sõltudes oma probleemide tõsidusest, erinevad jooga tehnikad aitavad meil vähendada stressi negatiivset effekti ja muundavad selle hoopis positiivseks väljakutseks.