Õiged harjutused

JOOGA ASENDID ehk AASANAD.

www.VipulYoga.com

www.VipulYoga.com

Jooga aasanad sobivad kõikidele inimestele. Selleks, et praktiseerida joogat või jooga asendeid, puudub igasugune vanusepiirang. Pole vahet, kas oled 5- või 95-aastane. Aasanaid praktiseeritakse aeglaselt ja keskendunult, mille käigus on oluline osa ka sügaval ja teadlikul hingamisel. Jooga asendite praktika teeb keha tugevaks ja mõjutab positiivselt ka hinge ja vaimu.

Jooga asendite kasulikkus kehale, vaimule ja hingele.

Jooga asendite praktiseerimine arendab selgroo ja liigeste painduvust, muudab tugevaks lihased, näärmed ja seesmised kehaorganid. Ergutab keha ja aitab hoida ideaalset vormi. Regulaarne aasanate praktiseerimine vabastab seniajani tundmatu energia allika ja loob täiesti uue füüsilise heaolu tunde.

Rahulikel liigutustel on ka sügav spirituaalne kasu või tulemus: nad aitavad meid hirmudega toimetulemisel, arendavad usaldust ja aitavad leida sisemist rahu.

Jooga asendid- täiuslik niisutussüsteem kehale.

Õiged harjutused mõjuvad liigestele, lihastele, sidekudedele ja kõõlustele nagu õlitamine. See arendab painduvust ja stimuleerib vereringesüsteemi. Jooga harjutused on kasulikud kogu olemusele ja neid ei saa võrrelda ühegi teise süsteemiga. Jooga aasanas ( termin “aasana” tähendab kindlat ja mugavat asendit) peaks olema inimene mingi aja. Kui asendist väljuda aeglaselt ja täie teadlikkusega, tekitab see füüsilist heaolu. Samaaegselt on aasanad  ka vaimsed harjutused meditatsiooni ja keskendumise jaoks.

Painduv selg- pika elu võti.

Jooga harjutused on peamiselt huvitatud selgroo korrashoiust.  Selgroos asub kesknärvisüsteem ehk siis kogu keha info laialijagamise  süsteem.  Aju otsese pikendusena, on terve selgroog terve keha aluseks. Säilitades oma selgroo painduvuse ja korrashoiu läbi õigete harjutuste, on vereringesüsteem pingevabam ja paremas töökorras, närvid on varustatud toiteainetega ja hapnikuga ning keha püsib nooruslikuna.  Nagu vana Hiina vanasõnagi ütleb: ” Tõeliselt painduv selgroog loob pika elu.”

Peenemad mõjud energiakanalitele ja organitele.

Jooga harjutused mõjutavad keha sisemist masinasüsteemi, eriti tähtsaid  pinge-punkte, mida võrreldakse akupunktuuri(nõelravi) punktidega Hiina meditsiinis. Nende punktide  stimuleerimine võimendab  Prana(Sanskriti keeles) või Qi (Hiina keeles) ehk siis Elujõu Energia liikumist.

Harjutused masseerivad  meie sisemisi organeid. Selline massaaž suurendab verevarustust organites, andes neile rohkem hapnikku ja olulisi toiteaineid.  Selle käigus eemaldatakse ka kudedesse jäänud jääk-ja mürkaineid.

Seega, praktiseerides jooga harjutusi, aitame oma kehaorganeid, et nad saaksid teha paremini oma tööd.

www.VipulYoga.com

www.VipulYoga.com

www.VipulYoga.com
www.VipulYoga.com