Positiivne mõtlemine ja meditatsioon

www.VipulYoga.com TERETULEMAST!

www.VipulYoga.com 

Vaimu(mõistuse) õige suunamine.

Vaimu(mõistust) võib vabalt võrrelda keha(auto) intelligentse (auto)juhiga. Väga oluline on juhtida oma masinat (keha) positiivse mõtlemisega, et liikuda õiges suunas ja jõuda õige eesmärgini. Positiivne mõtlemine arendab ja võimendab selliseid kõrgemavibratsioonilisi emotsioone nagu julgus, armastus ja rahulolu, mis omakorda asenduvad samm-sammult negatiivsete impulssidega nagu hirm, viha, kadedus ja kannatamatus.

Vähenda negatiivseid mõtteid.

Õpi rahustama, puhastama ja korrastama kõiki oma mõtteid. Võitle kahtluste ja negatiivsete mõtete vastu. Ülevad mõtteid aga lase endasse igast küljest. Mõtted depressioonist, läbikukkumisest ehk ebaõnnestumisest, nõrkusest, pimedusest, kahtlustest, hirmudest jms. on negatiivsed mõtted. Kultiveeri positiivseid mõtteid tugevusest, julgusest, armastusest, rahulolust ja rõõmsameelsusest, siis kaovad negatiivsed mõtted iseenesest.

Seadused, mis tulenevad kõrgematest mõtetest.

Sa muutud selliseks, milliselt sa mõtled. Sinu elu on selline, nagu on sinu mõtted. Paranda või arenda oma mõtlemist. Paremad mõtted juhatavad sind paremate tegudeni. Õpi nägema positiivset igal pool. See on tõeline toit silmade jaoks. Mõtete puhtus sõltub toidu puhtusest.  Luues positiivset ja ülendavat mõtlemist, hakkad paremini nägema, kuulma, maitsma ja mõtlema.

Mõtetel on ülim jõud. Mõte suudab ravida haigusi. Mõtted suudavad muundada inimeste mentaalsust ehk vaimset taset. Mõte suudab teha, mida iganes. Ta suudab tekitada imesid.  Mõtte kiirus on kujuteldamatu.

Mõtted suudavad muuta inimese saatust. 

Inimene külvab mõtte ja lõikab tegevust. Külvab tegevuse ja lõikab harjumust. Külvab harjumuse ja lõikab iseloomu. Külvab iseloomu ja lõikab saatust. Mida külvad, seda lõikad.

Omaenda mõtlemise ja tegutsemisega, loob inimene endale saatuse. Ta suudab muuta oma saatust. Ta on omaenda saatuse looja. Selles pole mingit kahtlust. Õige mõtlemise ja tugeva pingutamisega, muutub inimene omaenda saatuse Loojaks.

MEDITATSIOON.

“Meditatsioon on kuninglik teekond vabanemiseni. Müstiline redel, mis viib maalt taevasse, pimedusest valgusesse ja surelikkusest surematusesse.” Swami Sivananda
Intuitiivne mõistmine.
Meditatsioon on selline teadvuse seisund, mida saab mõista vaid läbi otsese kogemuse ja intuitsiooni.
Erinevalt igapäevastest kogemustest, mida piiravad aeg, ruum ja muud põhjused, ületab meditatsiooni seisund kõik piirid. Kaovad minevik ja tulevik. Ainus, mis jääb, on teadvuseseisund “Mina Olen” igavikulises hetkes, nüüd ja praegu.

Miks on Meditatsioon kehale kasulik?
Rahu, mida kogetakse meditatsioonis, on sügavam, kui see, mida kogetakse unes. Meditatsioon kahandab stressi nii, et iga rakk kogu kehas tõeliselt puhkab. Samuti hoiab meditatsioon keha noorena ja hoiab ära enneaegset vananemist.

Miks on Meditatsioon vaimule kasulik?
Meditatsioonis kogetud ühtsuse, õndsuse ja harmoonia tunne loob uusi mõttemustreid. Kaovad negatiivsed mõttemustrid ja meel muutub stabiilsemaks. Praktiseerides meditatsiooni, on võimalik arendada endas dünaamilisust, mõjukat kõnevõimet, selgust ja suurepärast vaimset tugevust.

Meel on nagu järv.
Meel meenutab järve, mille mõtte-lained liiguvad vaid pealispinnal. Et näha järves enese Tõelist Olemust, tuleks kõigepealt oodata, kuni need “mõtte-lained” vaibuvad ja pind muutub siledaks nagu peegel. Igas inimeses on sees vaikuse võlumaailm, mis tuleb ilmsiks vaid siis, kui meel muutub rahulikuks….liikumatuks.

www.VipulYoga.com

www.VipulYoga.com