MINUST

LÜHITUTVUSTUS MINUST JA MIDA TÄHENDAB JOOGA MINU JAOKS.Vipul

Minu nimi on Vipulkumar Jethabhai Kansar. Sündisin 5. Jaanuaril 1985-l aastal Indias, Gujarati osariigis, Godhra linnas, usklikkusse keskklassi perekonda. Erinevalt tüüpilisest India perekonnast, ei ole meie perekond väga suur. Vaid mina, mu vanem vend ja meie vanemad. Isa on ehitusinsener ja ema õpetaja.

Minu huvi vaimsuse suhtes tekkis juba varajases lapsepõlves. Samal ajal hakkasin uurima ka Hindu iidseid pühakirju. Teismelisena arenes minu huvi ka Jooga suunas, kuna see on just väga praktiline igapäevaelus. Mind inspireerisid väga lood müstilistest ja võimsatest pühakutest. Nii hakkasin ma osalema erinevates Jooga institutsioonides ja kursustel. Loomulikult, poisikesena, oli minu peamiseks huviks omandada üliinimlikud võimed ja võimas musklites keha, kuid õige pea jõudsin arusaamiseni, et Jooga ei ole tsirkuse-etendus. Selleks, et saavutada eriti hästi painduv musklites keha, võib minna ka akrobaatikasse.

Jooga on midagi palju enamat kui vaid füüsiline tegevus. Jooga on ühendus inimese ja Jumaliku või Kõrgeima Energia vahel.  Joogat saab praktiseerida nii füüsilisel, vaimsel, kui hingelisel tasandil ja  selle eesmärk on leida endas tasakaal ning  areneda kõrgeima eesmärgini- vabanemiseni (sanskriti keeles- MOKSHA).  Vabanemine võib tähendada erinevaid asju erinevate inimeste jaoks: valgustumist, vabanemist sünni ja surma tsüklitest või kõige maisemalt – vabanemist  hirmudest, vihast, ängist, stressist, ebakindlustundest ja haigustest.  Seega, Jooga praktiseerimine sobib kõikidele inimestele, hoolimata vanusest, soost või rahvusest.

Samuti on Meditatsioonil väga tähtis roll Joogas. Läbi Meditatsiooni saavutatakse Kõrgeim Mõistmine. Ja kuidas sa suudaksidki istuda Meditatsioonis kasvõi 1 tunni, kui Sinu keha pole piisavalt treenitud? Selg väsib või hakkab valutama, jalad väsivad õige pea või muutuvad tuimaks jne. Praktiseerides Joogat, võid saavutada tugeva keha, hea tervise, rahuliku ja kindla meele, mis omakorda aitavad sul saavutada elus edu ja õnne.   Jooga on elustiil.  Ise pean just Patandžali Joogat oma praktikate peamiseks allikaks ja inspiratsiooniks, kuna Patandžali pani aluse just kõikehõlmavale Ashtanga Joogale, mis on tulnud sanskritikeelsetest terminitest: Ashta= kaheksa ja anga= jäse  ehk 8-jäsemelist või astmelist Joogat.   Ashtanga Jooga kohta saab rohkem lugeda minu kodulehelt:  HEA TEADA JOOGAST. Mind on inspireerinud ja valgustanud ka muud allikad ja isikud:

* Minu Guru

* The Krishnamacharya

* B K S Iyengar Jooga

* Hatha Jooga

* Ashtanga Jooga

* Klassikaline Patanjali Jooga

* Bihar`i Jooga Kool

* Kriya Jooga

* Sivananda Jooga

* Kundalini Jooga

* Art of Living (Elamise Kunst)

* Nath Sampraday

* Baba Ramdev

 

www.VipulYoga.com

www.VipulYoga.com